Atrium Ljungberg

Kunduppdrag

Hur skapar man värde och samtidigt bygger en attraktiv och hållbar stadsmiljö?

Läs mer Läs mer

Våra auktoriserade värderare

Fastighetsvärderare med kvalificerad erfarenhet enligt nationell och internationell standard.

Svefa strävar efter att samtliga våra värderare skall nå auktorisation som värderare enligt nationell eller internationell standard och är det svenska bolag med flest auktoriserade värderare. Syftet med auktorisationen är att kunna redovisa högt kvalificerade fastighetsvärderare. Genom auktorisationen blir det även tydligt för dig som uppdragsgivare vilka krav och förväntningar du kan ställa samt att våra värderare kontinuerligt fokuserar på att ligga i framkant avseende kunskap och kompetens. Idag har vi auktorisation inom ledande nationell och internationell standard och är ett av få svenska företag som tillsammans med vår samarbetspartner i Tysklad kan erbjuda värderingar med certifieringen inom HypZert Real Estate Valuer for Mortgage Lending Valuation, MLV.

Nedan finner du en sammanställning över våra medarbetare som är auktoriserade värderare. Läs gärna mer om vad auktorisation innebär på Samhällsbyggarnas respektive RICS hemsida.

Samhällsbyggarna - generell auktorisation

Jan Tärnell Affärsområdeschef Värdering & Analys

010-603 87 23

jan.tarnell@svefa.se

Stockholm

Johanna Artell Värdering & Analys

010-603 86 14

johanna.artell@svefa.se

Jönköping

Staffan Bäckman Värdering & Analys

010-603 86 24

staffan.backman@svefa.se

Stockholm

Stefan Dahlman Värdering & Analys

010-603 86 27

stefan.dahlman@svefa.se

Örebro

Dennis French Värdering & Analys

010-603 86 13

dennis.french@svefa.se

Karlstad

David Fäldt Uppgard Affärschef Värdering & Analys

010-603 86 11

david.faldt.uppgard@svefa.se

Stockholm

Thomas Green Affärsutvecklingsansvarig Värdering & Analys

010-603 86 46

thomas.green@svefa.se

Malmö

Erik Lenne Värdering & Analys

010-603 86 50

erik.lenne@svefa.se

Norrköping

Hans Hurtig Värdering & Analys

010-603 86 55

hans.hurtig@svefa.se

Göteborg

Mikael Jonsson Värdering & Analys

010-603 86 63

mikael.jonsson@svefa.se

Falun

Christina Lennéer Lind Värdering & Analys

010-603 86 77

christina.lenneer.lind@svefa.se

Jönköping

Andrea Josefsson Värdering & Analys

010-603 87 50

andrea.josefsson@svefa.se

Göteborg

Sven Jungland Värdering & Analys

010-603 86 64

sven.jungland@svefa.se

Vänersborg

Hedvig Mathisson Värdering & Analys

010-603 87 13

hedvig.mathisson@svefa.se

Stockholm

Emma Nilsson Skog & Lantbruk

010-603 86 18

emma.nilsson@svefa.se

Stockholm

Jimmie Nordensky Affärsutvecklingsansvarig Värdering & Analys

010-603 86 93

jimmie.nordensky@svefa.se

Stockholm

Susanne Nylén Värdering & Analys

010-603 86 99

susanne.nylen@svefa.se

Malmö

Elenore Pellams Värdering & Analys

010-603 87 03

elenore.pellams@svefa.se

Norrköping

Andreas Rutström Värdering & Analys

010-603 87 10

andreas.rutstrom@svefa.se

Luleå

Ida Staffas Värdering & Analys

010-603 87 52

ida.staffas@svefa.se

Gävle

Roine Stenius Affärschef Värdering & Analys

010-603 87 16

roine.stenius@svefa.se

Umeå

Maria Sundkvist Värdering & Analys

010-603 87 19

maria.sundkvist@svefa.se

Gävle

Arvid Svahn Värdering & Analys

010-603 87 71

arvid.svahn@svefa.se

Malmö

Mikael Svensson Värdering & Analys

010-603 87 14

mikael.svensson@svefa.se

Malmö

Marcus Takner Värdering & Analys

010-603 87 20

marcus.takner@svefa.se

Göteborg Vänersborg

Katrin Wallensjö Affärschef Analys

010-603 87 88

katrin.wallensjo@svefa.se

Stockholm

Joachim Wallmark Värdering & Analys

010-603 87 18

joachim.wallmark@svefa.se

Göteborg

Per Wieslander Affärschef Värdering & Analys

010-603 87 27

per.wieslander@svefa.se

Karlskrona Malmö

Jonas Åkerberg Affärsutvecklingsansvarig Värdering & Analys

010-603 87 34

jonas.akerberg@svefa.se

Stockholm

RICS - Auktoriserade värderare

Jan Tärnell Affärsområdeschef Värdering & Analys

010-603 87 23

jan.tarnell@svefa.se

Stockholm

Thomas Green Affärsutvecklingsansvarig Värdering & Analys

010-603 86 46

thomas.green@svefa.se

Malmö

Pär Höijer Värdering & Analys

010-603 86 58

par.hoijer@svefa.se

Karlstad

Jimmie Nordensky Affärsutvecklingsansvarig Värdering & Analys

010-603 86 93

jimmie.nordensky@svefa.se

Stockholm

Per Wieslander Affärschef Värdering & Analys

010-603 87 27

per.wieslander@svefa.se

Karlskrona Malmö

Jonas Åkerberg Affärsutvecklingsansvarig Värdering & Analys

010-603 87 34

jonas.akerberg@svefa.se

Stockholm

Samhällsbyggarna - Auktoriserade Lantbruksvärderare

Paul Nord Affärsområdeschef Skog & Lantbruk

010-603 86 92

paul.nord@svefa.se

Vänersborg

Mårten Bergvidd Skog & Lantbruk

010-603 87 86

marten.bergvidd@svefa.se

Falun

Erik Einarsson Skog & Lantbruk

010-603 87 45

erik.einarsson@svefa.se

Göteborg

Gabriel Engblom Skog & Lantbruk

010-603 86 36

gabriel.engblom@svefa.se

Umeå

Urban Runesjö Skog & Lantbruk

010-603 87 09

urban.runesjo@svefa.se

Örebro

Olle Wiklund Affärschef Skog & Lantbruk

010-603 87 29

olle.wiklund@svefa.se

Stockholm